ליטוש מרצפות

תוכן עניינים

רצפה היא משטח שסופג כמויות גדולות מאוד של לכלוך, ואלו נוטות להצטבר עליה ולהעכיר את המראה והברק שלה. שטיפות הרצפה החוזרות והנשנות שלנו מאפשרות לנו להבטיח שהעין לא תראה את הלכלוך, אבל את ההשפעה על הגוון ועכירות הברק של הרצפה אי אפשר באמת למנוע באמצעות שטיפה שבועית של הבית. במקרה זה, מתרחש תהליך של הצטברות משקעי לכלוך לאורך זמן ולרוב כלל לא ניתן להסיר את הלכלוך הזה באמצעות חומרי ניקוי כימיים. במקרים אלה, הפתרון הטוב ביותר, ולעיתים גם היחיד הוא הפתרון של ליטוש מרצפות. מה זה בדיוק אומר ואיך עושים את זה? על כך מספרים לכם בשורות הבאות, המומחים של חברת פוליש המבריק.

איור ניקיון פוליש

מה זה בדיוק אומר ליטוש מרצפות?

ובכן, בדיוק כמו שזה נשמע, ליטוש מרצפות הוא תהליך מכאני שבו אנו מסירים שכבה דקיקה מאוד ממשטח האבן של המרצפת וחושפים שכבה חדשה, טרייה ורעננה. ריצוף הוא כאמור משטח שסופג כמויות גדולות של לכלוך, אך למרבה המזל, הלכלוך הזה לא יכול לחדור אל תוך מעבה האבן ונותר על גבי המשטח העליון החיצוני. כאשר אנו מלטשים את המרצפת, אנו למעשה מסירים את שכבת הלכלוך שהצטברה על המרצפת ובנוסף מסירים עוד שכבה מיקרונית דקיקה מאוד מחומר האבן של המרצפת, באופן שחושף שכבה חדשה ורעננה, נקייה וללא כל סממנים של לכלוך.

איך מבוצע ליטוש של מרצפות?

ליטוש מרצפות מבוצע באמצעות מיכון ייעודי, באמצעות שפשוף סיבובי של משטח האבן על ידי חומר קשיח למחצה. בתהליך הליטוש, יש להיזהר משתי תוצאות מאוד לא רצויות: פעם אחת, אנחנו רוצים לוודא שאנחנו לא מסירים כמות חומר גדולה מדי באופן שתפגע בחוזק המבני של המרצפת ופעם שניה אנחנו רוצים לוודא שהליטוש מותיר אחריו רצפה חלקה, אחידה ומאוזנת, ללא פערי גובה. לשם כך, נדרש גם ציוד מתאים שמבצע את הליטוש בצורה עדינה מאוד והדרגתית וגם איש מקצוע שיודע לעשות את זה כמו שצריך. כמו כן, בשכבת החומר שאנו מסירים מהמרצפת, נפגע גם הברק של המרצפת ונפגע גם האיטום שלה. על כן, בתום כל תהליך של ליטוש מרצפות, יש לבצע פוליש למרצפות במסגרתו מוחדר חומר מבריק אל תוך מעבה המרצפת (פוליש קריסטל), וכן מיושם חומר ציפוי שגם מגביר את רמת הברק וגם אוטם את המרצפת (פוליש סילר).

תוצאות מרהיבות

ליטוש מרצפות הוא למעשה הטופ של עולם הפוליש ועל אף שלכל סוג ריצוף יש את רמת הברק המקסימלית שהוא יכול להציע, הליטוש היא הדרך היחידה להשיג את המקסימום הזה. התוצאות של ליטוש מרצפות הן מרהיבות ומשנות לחלוטין את המראה של הרצפה והאווירה שהיא יוצרת במרחב. חברת פוליש המבריק מתמחה בכל סוגי הפוליש, הניקיון וכמובן ליטוש מרצפות לכל סוגי האבן והריצוף ובסטנדרטים הגבוהים ביותר של חומרים, ציוד מקצועי ועבודה.

ראו גם: ניקיון לאחר שיפוץ

Picture of תומר גרין
תומר גרין

אנו מציעים פתרונות פוליש מתקדמים, המבוססים על טכנולוגיה חדשנית וחומרים איכותיים. צוות המומחים שלנו עובד במסירות כדי להבטיח שכל מוצר שלנו מספק את הברק, ההגנה והעמידות שלקוחותינו מחפשים.

התקשרו עכשיו!